زدن پهپاد آمریکایی با موشک ساخت خودمان، یک هنر است ++ نو رنگ

خرداد؛رئیس‌جمهور با بیان اینکه مردم ما سال گذشته، سال سختی را گذراندند و امسال هم سال سختی را خواهند گذراند، گفت: منابع و توان دولت محدود است اما صبر و تحمل مردم نامحدود است.

به گزارش خرداد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در دیدار مدیران و محققان جهاد دانشگاهی با تبریک روز خبرنگار، گفت: جهاد دانشگاهی در این زمینه دستی بر آتش دارد و موسسات فعالی هم در زمینه خبرگزاری و هم در زمینه قرآنی و هم در زمینه فعالیت ها و تلاش هایی برای نظرسنجی ها دارد.

اهم اظهارات وی را در ادامه بخوانید؛

* ما از ماه‌های اول پیروزی انقلاب، یکی از نام هایی که بر سر زبان افتاد مساله جهاد بود. در آن دوران دانشجویان و دانش آموزان در زمینه جمع آوری محصولات کشاورزی و کمک های دیگر، اقداماتی را  تحت عنوان جهاد آغاز کردند و مخلصانه به صحنه آمدند. این اتفاق پیوند خوبی بین دانشجو و محیط کار و تولید بوجود آورد. این پیوند بسیار مبارک بود.

* اگر شما موسسه ای پژوهشی به نام جهاد دانشگاهی دارد، قاعدتا باید تفاوتی با موسسات دیگر داشته باشید. این تفاوت باید در سرعت عمل، دقت عمل و ارزان درآوردن محصول باشد تا با کلمه جهاد سازگاری داشته باشد. امروز برخی موسسات جهاد دانشگاهی مورد توجه و معروف است.

* جهاد دانشگاهی در مقام عمل نشان داده که می تواند کمک بسیار بزرگی برای ما باشد. باید  در جهاد دانشگاهی دانشجویان، محققین و استعدادها را جذب کنید تا در نهایت به محصولی که میخواهیم دست پیدا کنیم. در خودکفایی، درمان بیماری‌ها، استخراج نفت و فناوری های نو می توانیم به جهاد دانشگاهی تکیه کنیم.

* از جهاد دانشگاهی میخواهم که مقداری محیط فعالیتش را محدودتر کند و لازم نیست همه چیزهایی که در عالم وجود دارد ما در جهاد دانشگاهی درست کنیم، در علوم انسانی خیلی جاهای دیگری هستند که اگر جهاد دانشگاهی تلاش نکند، آنها می توانند این کار را انجام دهند. از طرف دیگر باز هم توصیه می کنم دستگاه های مختلف به یکدیگر نزدیک باشند.

* نیاز ملت ایران در شرایط امروز به تلاش های جوانان و فرهیختگان کشور از هر زمان دیگر بیشتر است. هیچ زمانی بدخواهان ما در طول ۴۰ سال گذشته با این سختی و فشار ما را تحریم نکرده بودند.

* دشمنان فهمیدند به اهداف اولیه‌ای که در تحریم ما داشتند، نمی‌رسند. یعنی از همه پیام‌هایی که به بصورت مستقیم و غیرمستقیم به در عالم سیاست ما داده می شود و انچه ما در منطقه مشاهده می‌کنیم، آمریکا از اینکه بتواند نظام ایران را تغییر دهد و استقلال و آرمان ملت ایران را بشکند کاملا مایوس است.

*مردم ما سال گذشته، سال سختی را گذراندند و امسال هم سال سختی را خواهند گذراند، منابع و توان دولت محدود است اما صبر و تحمل مردم نامحدود است.

* زمانی که شهید بهشتی زنده بود با خود فکر می کردم که یک انسان چقدر می تواند صبر داشته باشد و از پای در نمی‌آید. یک انسان عالم و فرهیخته و مجاهد پرتلاش از صبح که بیدار می شود به او ناسزا می گویند و تهمت می زنند. هر فولاد و سنگ سختی باشد نمی تواند ایستادگی کند.

* اگر انسان به خداوند تکیه کند، صبرش نامحدود خواهد بود، این توانی که خداوند به ما عطا کرده در سختی‌ها فعال می‌شود. خداوند قدرتی به ما داده که می توانیم اوج بگیریم. در ذهن من این است که در دین آنچه خداوند برای آینده ما ترسیم می کند، کلمه نهایی‌اش فلاح است و حتی تقوا که در بسیاری از آیات بعنوان ثمره عبادات بزرگ است، مقدمه ای برای فلاح است.

* وقتی تمام استعدادها به شکوفایی برسد، ما به فلاح رسیده ایم و این در سختی ها زودتر رشد می کند. امروز در روز سختی و فشار هستیم که می توانیم از آن استفاده کنیم. بسیاری از کارها در زمان جنگ را توانستیم به آن برسیم که شاید اگر جنگ نبود به آن نمی رسیدیم. ما در زمان جنگ فکر نمی‌کردیم که بشود روی دریا پل زد، اما در فاو که نزدیک خلیج فارس بود، پلی زدیم که هیچ بمبارانی روی آن اثر نداشت؛ این پل را با کمک اساتید توانستیم احداث کنیم.

* ما از تهدید و فشار باید بعنوان فرصتی جدید استفاده کنیم، مجموعا علیرغم اینکه مردم ما در فشار بودند، اما آمار و ارقام ما نشان می دهد که در 3-4 ماه اخیر آرامش و تلاش مردم بیشتر شده و کارآفرینان با امید بیشتر کار می کنند و هم اینکه بسیاری از نیازمندی‌هایی که از خارج وارد می کردیم، امروز به دست صنعت گران و محققین ما دارد ساخته می شود که خیلی ارزشمند است.

* اینکه ما یک پهپاد آمریکایی را ساقط کنیم یک هنر است، و اینکه ما این پهپاد را با موشک ساخت خودمان بزنیم هنر دوم است و اینکه این پهپاد را با سیستم راداری خودمان جستجو کنیم هنر سوم است و اینکه ما این پهپاد را با سیستم خودمان قفل کنیم هنر چهارم است. طراحی، ساخت، رادار و موشک ساخت ایران است که برای ما بسیار ارزشمند است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *