ماکرون از روحانی برای شرکت در اجلاس گروه هفت دعوت کرد ++ نو رنگ

خرداد؛ شبکه خبری المیادین روز چهارشنبه به نقل از منابع ایرانی گزارش داد: امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز گذشته از حسن روحانی برای شرکت در نشست گروه هفت به عنوان میهمان افتخاری دعوت کرد.

به گزارش شفقنا، المیادین افزود: ماکرون روز گذشته در تماس تلفنی با حسن روحانی پیشنهاد اختصاص اعتبار ۱۵ میلیاد دلار به سازوکار اینستکس(سازوکار ویژه مالی اروپا برای تجارت با ایران) ر ا مطرح کرد.

این شبکه به نقل از منابع ایرانی افزود: مکرون پیشنهاد اختصاص ۵ میلیارد دلار به عنوان اعتبار به سامانه حمایت از مبادلات تجاری از سوی فرانسه را مطرح کرده و عنوان کرده است که ۱۰ میلیارد باقی مانده را دیگر اعضای توافق هسته ای پرداخت می کنند.

المیادین با اشاره به اینکه رئیس جمهوری فرانسه از روحانی دعوت کرده است تا به عنوان میهمان افتخاری در نشست گروه هفت شرکت کند، ادامه داد: ماکرون همچنین در این تماس تلفنی خطاب به روحانی تاکید کرده است که این اجلاس فرصتی برای دیدار با ترامپ خواهد بود تا آمریکا مانع پروژه اروپا نشود.

همین شبکه در ادامه خاطرنشان کرد: اما روحانی در این تماس تلفنی هرگونه گفتگو با ترامپ تا زمان لغو همه تحریم های تحمیلی را رد کرده است.

جی۷، نشست وزیران اقتصاد هفت کشور صنعتی است. این نشست در سال ۱۹۷۵ باحضور شش کشور: آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا تشکیل گردید. بعدها کانادا نیز به این گروه پیوست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *