هشدار سازمان های اطلاعاتی هند در خصوص احتمال حمله تروریستی در کشمیر ++ نو رنگ

خرداد؛ پس از هشدار سازمان های اطلاعاتی هند در خصوص احتمال یک حمله تروریستی بزرگ از سوی گروه غیر قانونی موسوم به “جیش محمد”، ایالت جامو و کشمیر به حال آماده باش کامل درآمده است.

شبکه خبری “زی نیوز” امروز( پنجشنبه) اعلام کرد: سازمان های اطلاعاتی هند همچنین هشدار دادند که این گروه قصد دارد در ۶ ایالت دیگر هند عملیات تروریستی انجام دهد.

یک مقام اطلاعاتی هند مدعی شد: یک حمله تروریستی بزرگ مانند حمله پلواما در حال شکل گیری است و سازمان اطلاعاتی پاکستان به تروریست ها برای انجام این عملیات در هند کمک می کند.

در حمله ۱۴ فوریه(۲۵ بهمن) یک شبه نظامی عضو گروه تروریستی جیش محمد خودرو بمب گذاری شده خود را در نزدیک یک اتوبوس حمل نیروهای امنیتی هند منفجر کرد. در این حمله تروریستی دستکم ۴۰ نیروی امنیتی هند کشته شدند.

 پس از این اخطار سایر ایالت های هند از جمله دهلی، راجستان، پنجاب، ماهاراشترا، کارناتاکا و آندرا پرادش به حالت آماده باش درآمده اند.

هند در هفته جاری امتیازات خاص ایالت جامو و کشمیر که بر اساس ماده ۳۷۰ قانون اساسی این کشور به آن تعلق گرفته بود را لغو کرد.

دهلی نو همچنین برای جلوگیری از وقوع ناآرامی ها در کشمیر در نتیجه لغو امتیازات ویژه این ایالت، بیش از ۳۵ هزار نیروی نظامی به این ایالت اعزام کرده است.

بند ۳۵ ای فروش هرگونه دارایی غیر قابل حرکت( زمین، خانه و غیره) به افرادی که متعلق به ایالت جامو و کشمیر نیستند را ممنوع می کند.

این بند  در سال ۱۹۵۴ به دستور رییس جمهوری وقت هند در قانون اساسی این کشور قرار گرفت.

بر اساس ماده ۳۷۰ قانون اساسی هند، جامو و کشمیر قانون اساسی و قوانین عرفی مجزایی دارند که شامل مسائلی مانند شهروندی، داریی و مالکیت زمین می‌شود. سلب امتیاز ویژه به این معنی‌ست که جامو و کشمیر به ایالت‌ها یا مناطقی مانند ایالت‌های دیگر هند تبدیل می‌شود و برای نمونه شهروندان دیگر قادر به خرید زمین و ملک هستند و هرکسی می‌تواند در آن رای دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *