دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی دستهای پشت پرده وزنه‌برداری را نابود کرد

در هر صورت گسترش خبر رکوردزنی علی حسینی، غول جدید وزنه‌برداری جهان در تمرینات و مصدومیت مصلحتی او توسط خودش تأیید شد تا به این وسیله در مسابقات جهانی شرکت نکند و چشمان جهان قدرت او را هرگز به خود نبیند.
 
به گزارش خبرنگار ورزشی «»، فدراسیون جهانی وزنه برداری در حالی این رای را صادر کرد که برای دومین بار نمونه دوپینگ علی حسینی مثبت اعلام می شد.تست دوپینگ علی حسینی پیش از نمونه گیری انجام شده در مسابقه های جهانی وزنه برداری در کره جنوبی در سال 2009، در سال 2006 نیز مثبت اعلام شده بود.
 
در هر صورت فجایع رخ داده از سوی دستهای پشت پرده وزنه‌برداری ایران آنقدر ملموس، شفاف و محکمه‌پسند است که نیاز به توضیح  نیست. ورزش کشور، به ویژه وزنه‌برداری باید هرچه زودتر از وجود این ناپاکی، پاک شود. امید می‌رود ملاحظات غیرضروری و عطف به گذشته لحاظ نشود و هرچه سریع‌تر این معضل ورزش کشور از صحنه ورزش دور شود و اگر غیر از این است برای ملت آشکارا توضیحات لازم داده شود تا امثال نگارنده به اشتباه خود پی ببرند.
 
فدراسیون جهانی وزنه برداری پس از یکسال رای به محرومیت ابدی سعید علی حسینی داد. ستاره 22 ساله سنگین وزن ایران که قهرمانی جوانان جهان را در بازی های سال 2009 به دست آورده بود، در بازی های جهانی این سال در کره جنوبی از شرکت در مسابقات محروم شد. ابتدا مصدومیت دلیل این انصراف ناگهانی اعلام شد و بعد از مدتی افشا شد قبل از مسابقه فدراسیون جهانی او را به دلیل مثبت اعلام شدن نمونه آزمایش دوپینگش ، محروم کرده است. خبری که با اعلامش وزنه برداری ایران وارد بحرانی بزرگ شد.
 
تلاش رضازاده برای محرومیت مادام العمر سعید !
پدر سعید علی حسینی که فرزندنش شب گذشته با رای فدراسیون بین المللی وزنه برداری برای همیشه از حضور در میادین بین المللی محروم شد گفت: حسین رضازاده تلاش کرد تا پسرم برای همیشه از حضور در میادین بین المللی محروم شود.
به گزارش مهر، این در حالی است که پدر این وزنه بردار و خود او همواره اعلام کرده اند که این موضوع صحت ندارد و به عبارتی دست هایی در کار بوده تا این وزنه بردار برای همیشه محروم شود.عزیز علی حسینی در این خصوص اظهار داشت: من همیشه گفته ام و باز هم می گویم که پسر من دوپینگ نکرده است. قسم می خورم که خواسته اند او را محروم کنند و به هدفشان هم رسیده اند.
وی افزود: در رقابت های جهانی کره گفتند سعید دوپینگی است. سوال من این است که چطور دو روز مانده به رقابت ها اعلام می کنند که او دوپینگ کرده است؟
 
مربی وزنه برداری کشورمان با بیان اینکه پسر او قربانی فدراسیون وزنه برداری ایران است، افزود: رضازاده گفته بود تلاش می کند تا برای سعید کاری انجام دهد که انجام هم داد. رضازاده او را برای همیشه محروم کرد. سرپرست فدراسیون وزنه برداری ایران از سعید من به عنوان قربانی استفاده کرد تا مبادا فدراسیون ایران را محروم کنند.
وی در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که چه دلیلی برای انجام این کار وجود داشت ، گفت: رضازاده از من کینه به دل داشت. چون وقتی تصادف کرد از قول من به گوش او رسانده بودند که آرزو دارم المپیک را از دست بدهد. او می خواست تلافی بکند و انتقام بگیرد که این کار را هم انجام داد!
 
شكایت علی‌ حسینی از حسین رضازاده
دو وكیل شكایت سعید علی‌حسینی را به دادگاه عالی ورزش پیگیری می‌كنند. علی‌حسینی وزنه‌بردار دسته فوق سنگین ایران است كه جمعه شب خبرفدراسیون جهانی او را برای همیشه از حضور در مسابقات محروم كرد.دو وكیل شكایت سعید علی‌حسینی را به دادگاه عالی ورزش پیگیری می‌كنند. علی‌حسینی وزنه‌بردار دسته فوق سنگین ایران است كه جمعه شب خبرفدراسیون جهانی او را برای همیشه از حضور در مسابقات محروم كرد.
 
خبرگزاری کار ، عزیز علی‌حسینی پدر سعید می‌گوید كه یكی از این وكلا ایرانی است و دیگری انگلیسی: «ما دو وكیل گرفته‌ایم. یكی ماركز انگلیسی است. داماد من در انگلیس زندگی می‌كند. او با این وكیل صحبت كرده است. این وكیل قول داده كه مشكل سعید را حل كند. یک وكیل هم ایرانی است. آقای علیپور كه در دفتر تشخیص مصلحت است. ما او را به ماركز معرفی كرده‌ایم. ماركز گفته كه علیپور را می‌شناسد و وكیل خوبی است.»
 
خانواده علی‌‌حسینی در حالی با این دو وكیل به توافق رسیده‌اند كه پیش از این حسن مرادی وكلات او را به عهده داشت. آنها معتقدند كه مردای نتوانسته است از حق سعید دفاع كنند. علی‌حسینی علاوه بر شكایت به دادگاه عالی ورزش، نامه‌ای را هم برای تجدید نظر به فدراسیون جهانی ارسال می‌كند: «داراب ریاحی( نایب رییس فدراسیون ) زنگ زد و گفت نامه تجدید نظر می‌خواهید من هم گفتم بله، نامه بزنید. ما بیست روز برای ارسال این نامه بیشتر فرصت نداریم. امیدوارم فدراسیون در این فرصت این كار را انجام بدهد.»
عزیز علی‌حسینی درباره پیگری‌های فدراسیون درباره وضعیت سعید هم توضیخ می‌دهد: «حسین رضازاده ( سرپرست فدراسیون) زنگ زد و گفت من خیلی ناراحتم، من هم گفتم من باور می‌كنم.»
 
سعید علی‌حسینی و پدرش رضازاده را مقصر اصلی در محرومیت مدام‌العمر این وزنه‌بردار مقصر می‌دانند. آنها مدعی‌اند دوپینگ سعید اتهام دروغینی است كه رضازاده با همكاری تاماش آیان، رییس فدراسیون جهانی به سعید وارد كرده است تا او را برای همیشه از وزنه‌برداری حذف كند. سعید علی‌ حسینی، ركوردهای رضازاده را در رده سنی جوانان شكست بود و حتی در اردوهای تیم ملی به ركوردهای جهانی او هم رسیده بود.
 
قول سعیدلو برای رفع محرومیت مادام العمر علی حسینی  
رییس سازمان تربیت بدنی قول داد که تمام همت خود را برای رفع محرومیت مادام‌العمر سعید علی‌حسینی به کار بگیرد. علی سعید لو رییس سازمان تربیت بدنی در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان تربیت بدنی برای سعید علی‌حسینی، پدیده وزنه‌برداری جوانان جهان که اخیرا از سوی فدراسیون جهانی برای همیشه از حضور در میادین ورزشی محروم شده اقدامی صورت خواهد داد،می گوید:« اعلام محرومیت مادام‌العمر سعید علی‌حسینی اتفاق ناخوشایندی بود که من از آن بسیار ناراحت شدم. برای این مساله من به صورت ویژه وقت گذاشتم.
 
   دبیرکل فدراسیون وزنه‌برداری آسیا :برخی‌ها از داخل در محروم كردن حسيني نقش داشتند 
 دبیرکل فدراسیون وزنه‌برداری آسیا با غیرشفاف خواندن موضوع دوپینگ سعیدعلی حسینی، گفت:« تاکید می‌کنم افرادی در داخل بودند که نقش ماهرانه ای در این خصوص بازی کردند.» علی مرادی که در حال حاضر برای بازی های آسیایی گوانگجو در چین به سر می برد در خصوص محرومیت سعید علی حسینی می گوید:« فدراسیون بین المللی وزنه برداری در زمینه اعلام دوپینگ علی حسینی شفاف عمل نکرده که متاسفانه عده ای هم از داخل نقش خود را در این شرایط بخوبی بازی می کنند.