دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی همه فينالیست ‌هاي ايراني در جام‌هاي باشگاهي آسيا

به گزارش ، همه فينال‌هاي ايراني در جام‌هاي باشگاهي آسيا را با هم مرور مي‌كنيم.
1- استقلال دو هاپوئل تل‌آويو يك
سال 1349، بازي دو تيم انجام شد. رژيم غاصب صهيونيستي در آن سال‌ها حق شركت در بازي‌ها را داشت. فينال در تهران برگزار شد و استقلال نخستين قهرماني در سطح قاره را آورد.رایکوف در اولین تجربه حضورش در استقلال، این تیم را به عنوان قهرمانی در مسابقات فوتبال جام باشگاه‌های آسیا رساند. 2- استقلال دو ليائونينگ چين يكفينال در داكا مركز بنگلادش انجام شد. تيم استقلال در مرداد سال 70 صاحب دومين عنوان قهرماني در جام باشگاه‌هاي آسيا شد.
 استقلال تهران 2- لیائونینگ چین یک (فینال جام باشگاه‌های 1990 آسیا در بنگلادش)- استقلال با یکی از پرستاره‌ترین تیم‌های تاریخ فوتبالش در تابستان 70 قهرمان آسیا شد. در آن تیم استقلال، احمدرضا عابدزاده، امیر موسوی‌نیا، صادق ورمزیار، حمید بابازاده، رضا حسن‌زاده، فرشاد فلاحت‌زاده، شاهین بیانی، شاهرخ بیانی، رضا احدی، مهدی فنونی‌زاده، امیر قلعه‌نویی، جعفر مختاری‌فر، مجید نامجومطلق، رضا نعلچگر، صمد مرفاوی و عباس سرخاب بازی می‌کردند. 3- پرسپوليس يك المحرق بحرين صفرپرسپوليس در فينال مسابقات جام در جام آسيا در دو بازي رفت و برگشت المحرق بحرين را يك بر صفر برد. بازي رفت در منامه با تساوي بدون گل به پايان رسيد، اما در دیدار برگشت در تهران برابر حریف با گل محمدحسن انصاری‌فرد برنده و قهرمان شد.
استقلال يك الهلال يك(در ضربات پنالتي الهلال برنده شد)4- تيم فوتبال استقلال باز هم در سال 70 به فينال جام باشگاه‌هاي آسيا رسيد. تراكم برگزاري مسابقات جام آسيايي در آن سال به خاطر تعويق دوره گذشته رقابت‌ها ناشي از جنگ نفت در خليج‌فارس بود. به هر حال استقلال در قطر، بعد از تساوي با الهلال در ضربات پنالتي مغلوب شد و قهرماني را از دست داد.
5- پاس يك النصر عربستان صفردر فينال جام باشگاه‌هاي آسيا در سال 1992، پاس توانست حريف عربستاني را در منامه ببرد و قهرمان رقابت‌ها شود.پاس در همین سال 71، قهرمان مسابقات فوتبال لیگ شده بود و بهترین سال عمر فوتبال خود را سپری کرد.
6- پرسپوليس يك نيسان ژاپن (يوكوهاما مارينوس) 2در حالي كه بازي با تيم قدرتمند ژاپني در يوكوهاما يك بر يك شده بود، در تهران پرسپوليس يك بر صفر باخت و دومين حضورش در فينال جام در جام آسيا با يك باخت تلخ توام شد. بازي در فروردين 72 انجام شد.
7- استقلال يك جوبيلوايواتا ژاپن 2چهارمين حضور استقلال در فينال جام باشگاه‌هاي آسيا براي دومين بار در تهران انجام شد و استقلال ضمن باخت برابر حريف بهترين فرصت را براي قهرماني از دست داد. اين بازي در ارديبهشت 78 انجام شد. استقلال با وجود آنکه میزبان بود نتوانست نتیجه شایسته‌ای به دست آورد. آنها که در دیدار نیمه‌نهایی برابر نماینده چین یعنی دالیان چهار بر سه برنده شده بودند، در دیدار نهایی برابر حریف ژاپنی ابتدا دو بر صفر عقب افتاده اما سپس یک گل زدند و در پایان برابر این حریف شکست دو بر یک را ثبت کردند.
8- سپاهان صفر اوراواردز ژاپن 2 فينال در توكيو برگزار شد و سپاهان تنها نماينده فوتبال ايران در سال 86 برابر اوراواردز 2 بر صفر باخت و قهرماني را از دست داد.سپاهان اصفهان صفر – اوراواردز ژاپن 2 (فینال لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2008-2007)- دیدار رفت دو تیم به تساوی یک بر یک  رسیدند اما در دیدار برگشت تیم فوتبال سپاهان برابر تیم ژاپنی دو بر صفر مغلوب شد و قهرمانی را در این عرصه از دست داد. لوکا بوناچیچ،  آن زمان روی نیمکت سپاهان می‌نشست. 9-  ذوب‌آهن یک سئونگنام 3تيم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در فينال ليگ قهرمانان برابر سئونگنام كره‌جنوبي شكست خورد تا طلسم قهرماني نمايندگان ايران در آسيا 18 ساله شود. فينال ليگ قهرمانان آسيا روز گذشته از ساعت 13:30به وقت تهران در ورزشگاه ملي توكيو و در حضور حدود 35 هزار تماشاگر برگزار شد و ذوب آهن با نتيجه 3 بر يك برابر سئونگنام شكست خورد.