دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی واکنش آیةالله جوادی آملی به انصراف یونسکو

حضرت آیت الله جوادی آملی نسبت به انصراف سازمان جهانی یونسکو از همایش روز جهانی فلسفه واکنش نشان داد و گفت: متاسفانه یونسکو خود را از حضور در این همایش محروم کرده است و نمی گذارد معارف والای انسان ساز به جهان منتقل شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم عصر چهارشنبه در دیدار با هیاتی از کشور آلمان که به منظور دیدار با این استاد فلسفه حوزه علمیه به شهر قم سفر کرده بودند، در سخنانی نسبت به انصراف و کناره گیری یونسکو از حضور در همایش روز جهانی فلسفه واکنش نشان داد.
این استاد حوزه علمیه قم در این باره ابراز داشت: بنده ضمن قدردانی از حضور شما مهمانان مطلبی را لازم است متذکر شوم که البته ارتباط مستقیمی به این محفل ندارد اما به اصل کلام مرتبط است و آن اینکه روزی در طی سال به نام روز جهانی فلسفه مطرح است و هر سال در یکی از کشورها در آن روز همایش فلسفی برگزار می شود.
وی گفت: در این همایش اندیشمندان فلسفی یا صاحب مقال هستند و یا صاحب مقاله، یا سخنرانی می کنند و یا مقاله ای را ارائه می کنند.
حضرت آیت الله جوادی آملی ابراز داشت: امسال این محفل جهانی در جمهوری اسلامی ایران تشکیل می شود و بسیاری از اندیشمندان ایرانی و غیر ایرانی نیز در آن شرکت می کنند، یونسکو که بخش فرهنگی سازمان ملل است نیز بنا بود در این همایش حضور پیدا و از آن حمایت کند.
این محقق برجسته جهان اسلام با اشاره به انصراف یونسکو از حضور در این همایش مهم گفت: متاسفانه یونسکو خود را محروم کرده است و نمی گذارد این معارف والای انسان‌ساز به جهان منتقل شود.
حضرت آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: ما از اینجا این نصیحت را به عنوان یک گوشزد فرهنگی فلسفی به مسؤولان یونسکو اعلام می کنیم که خود را از این فیض محروم نکنند.