دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی از ملاقات نمايندگان با مشائي اطلاعي ندارم

عضو هيات رئيسه مجلس تاكيد كرد: در مذاكرات 1+5 در مورد حقوق هسته‌اي كشورمان بحثي نداريم.
به گزارش ایلنا، حسين سبحاني‌نيا نماينده نيشابور در مجلس در پاسخ به سوالي در مورد مذاكرات ايران با 1+5 و خودداري از مذاكره در مورد حقوق هسته‌اي كشورمان، گفت : وضع ما در گذشته هم همين بوده است، زيرا حقوق ما در غني‌سازي اورانيوم براي رفع نيازهاي داخلي و ساير حقوق هسته‌اي در چارچوب NPT روشن است و اگر طرف مذاكره بخواهد روي اين موضوعات متمركز شود، ما بحثي نداريم.
وي افزود: در عين حال در مورد برخي ابهامات حاضر هستيم به طور شفاف و به دور از سياسي كاري، با در نظر گرفتن حقوق مساوي مذاكره كنيم و از اين نظر نشست مي‌تواند يك قدم سوي همكاري مشترك باشد، در عين حال تصور نمي‌شود اين مذاكرات مشكلات را حل كند.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در پاسخ به سوال ديگري در مورد رفتارهاي منفي احتمالي گروه 1+5 پس از اتمام مذاكرات، گفت: برخي كشورهاي تندروي حاضر در اين گروه ممكن است چنين ادعاهايي را مطرح كنند، اما اين اقدام به مصلحت آنها نخواهد بود، زيرا مي‌دانند جمهوري اسلامي در هر شرايطي حاضر نيست از حقوق خود صرفنظر كند. لذا بايد منطقي‌تر و عاقلانه‌تر برخورد كنند و بدانند كه هر گاه با فشار و ابزار تهديد و تحريم وارد شدند، جواب جمهوري اسلامي به آنها قاطعانه بوده است.
عضو هيات رئيسه مجلس در ادامه در پاسخ به سوال ديگري در مورد انطباق بودجه سال 90 با اسناد بالادستي از جمله برنامه پنجم، يادآور شد: چارچوب كلي برنامه پنجم مشخص شده است و تغييرات نيز جزئي خواهد بود. ديروز هم معاونت نظارت راهبردي رئيس جمهوري از دستگاه‌ها خواست تا برنامه خود براي سال 90 را اعلام كنند. لذا فكر نمي‌كنم بودجه سال آينده با برنامه منافات داشته باشد.
وي در مورد نشست جمعي از نمايندگان مجلس با رحيم مشائي، گفت: من هم در روزنامه ها خواندم كه 10-15 نفر از نمايندگان عضو فراكسيون مهرورزي به همراه يكي از اعضاي هيات رئيسه با وي ملاقات كرده‌اند اما از صحت و سقم اين خبر و آن عضو هيات رئيسه اطلاعي ندارم.