دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی باید خود را از قید تقلید رها کنیم

رییس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی، “الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت” را گامی موثر در راستای سند چشم‌انداز کشور دانست و افزود: تدوین یک منشور و یا آیین‌نامه در جهت این الگو و ارتقای عدالت در کشور ضروری است.
به گزارش خانه ملت، “محمدتقی رهبر” با اشاره به برگزاری نخستین نشست اندیشه‌های راهبردی با حضور نخبگان و استادان كشور، حول موضوع “الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت” که چهارشنبه شب در محضر رهبر انقلاب برگزار شد، اظهار کرد: در این‌گونه نشست‌ها و گفت‌وگوها با حضور صاحبنظران حوزوی و دانشگاهی  و کسانی که تجربه‌های مختلفی دارند، می‌تواند برای پیدا کردن یک الگوی متناسب موثر باشد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس، افزود: در راستای سند چشم‌انداز 1404 باید تمام مواردی که با توجه به زمان و نیاز کشور ضروری است، به مشورت و رایزنی گذاشته شود؛ اما تدوین یک مهندسی فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می‌تواند راهی برای شروع باشد.
وی با تاکید براینکه جامعه ما باید جامعه‌ای نمونه باشد و اتحاد در آن حرف اول را بزند، گفت: ما باید در تمام مسائل به هر 2 بعد ایرانی و اسلامی توجه کنیم و شرق و غرب را ملاک و الگو قرار ندهیم، در واقع با تدوین یک آیین‌نامه و یا یک مهندسی فرهنگی- اجتماعی در جهت ارتقای عدالت و رشد کشور الگوی اصلی را به وجود بیاوریم.
رهبر به وظایف مسئولان و قوای سه‌گانه در رابطه با “الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت” اشاره کرد و افزود: هر کدام از دستگاه‌ها و قوا باید در چارچوب وظایف خود بتوانند الگویی را ارائه کنند، مثلا در تدوین قوانین که به نوعی ریل گذاری برای کشور است باید قوانین پویا زنده تدوین شود. مجلس نیز می‌تواند این موضوع را مورد بررسی قرار دهد و حتی کمیسیونی با همین نام در نظر گرفته شود.
 رییس فراکسیون روحانیون مجلس، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی نیز با عمل و اجرا کردن قوانین مربوط به این الگو در جهت پیشرفت کشور موثر باشند. ما به اسلامی شدن به خصوص در مورد دستگاه قضایی نیاز مبرمی داریم گرچه کار این بخش مشکل است؛ اما حجم زیاد پرونده‌ها ناشی از برخی نارسایی‌ها است که با استفاده از روش‌ها و احکام اسلامی این مشکلات برطرف خواهد شد.
رهبر تاکید کرد که ما باید خودمان را از قید تقلید از غرب و شرق باز کنیم  و از اسلامیت با توجه به ضرورت زمان و نیاز در الگوی ایرانی- اسلامی استفاده کنیم؛ اما این موضوع به بحث و تبادل نظر با نظریه‌پردازان نیاز دارد.
رهبر معظم انقلاب در سفر سال 88 خود به استان كردستان تأكید كردند كه “ما باید به دنبال مدل بومی خودمان بگردیم؛ هنر ما این خواهد بود كه بتوانیم مدل بومی پیشرفت را متناسب با شرایط خودمان پیدا كنیم.”
در همین رابطه ایشان در نخستین نشست اندیشه‌های راهبردی حول موضوع “الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت” که چهارشنبه شب برگزار شد تاکید کردند که کارهاى بزرگى هست كه باید در کشور انجام بگیرد. توانائى‌ها و ظرفیت‌هاى بسیارى هست كه می‌تواند در خدمت این حركت عظیم انجام بگیرد. این مقصود تحقق نخواهد یافت، مگر اینكه زبدگان، فرزانگان و اندیشه‌ورزان، خودشان را با این مسائل كلان مرتبط و درگیر كنند. مسئله‌ تدوین الگوى اسلامى – ایرانى براى پیشرفت، یكى از مسائل كلان ماست.