دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی مسئولان‌ازحقوق‌هسته‌ای‌ملت‌بااقتداردفاع‌كنند

نایب رئیس اول مجلس گفت: در گفت‌وگوهای هسته‌ای، ملت بزرگ ایران از مسئولان به طور جدی درخواست دارند كه از حقوق هسته‌ای ملت با كمال قدرت با استفاده از روش‌های مبتنی بر دانش و اقتدار دفاع كنند.

به گزارش فارس، محمدحسن ابوترابی‌فرد نماینده مردم قزوین و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاكرات پیش‌روی كشورمان با كشورهای عضو گروه 1+5، گفت: در مورد مذاكرات هسته‌ای با غرب، چند نوع مذاكره وجود دارد؛ اولین نوع مذاكره، مذاكره با ملت ایران است كه در این نوع گفت‌وگو ملت بزرگ ایران از مسئولین به طور جدی درخواست دارند كه از حقوق هسته‌ای ملت با كمال قدرت با استفاده از روش‌های مبتنی بر دانش و اقتدار دفاع كنند.
وی افزود: در نوع دیگر گفت‌وگو و مذاكره انتظار است كه از حقوق جهان سوم و كشورهای دیگری كه حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را دارند، دفاع كنند.
“در این دو حوزه ایران با اقتدار حركت می‌كند و گفتمان‌ مسئولان كشورمان هم با غرب، در همین دو حوزه است “.
نایب رئیس اول مجلس تصریح كرد: ایران در برابر تهدیدها، تحریم‌ها و صدور قطعنامه پیام روشن و شفافی دارد، ایران این روش‌ها را محكوم كرده و با همه توان در مقابل زیاده‌خواهی‌ها ایستاده و خواهد ایستاد.
ابوترابی‌فرد اقدامات دشمنان در این موارد را محكوم به شكست دانست و اضافه كرد: در حوزه سیاسی هم مذاكراتی را نمایندگان ایران با 1+5 خواهند داشت، اگر این مذاكرات منتهی به تغییر روش‌های خصمانه دنیای غرب علیه دنیای اسلام، جهان سوم و كشورهای غیر متعهد شده و حقوق ملت‌ها در داشتن دانش هسته‌ای و استفاده صلح آمیز از آن مشروع شناخته شد، قطعا این مذاكرات می‌تواند نتایج مثبتی داشته و راه برای خلع سلاح هسته‌ای كشورها بویژه رژیم صهیونیستی هموار خواهد شد.
وی در پایان اظهار داشت: با به رسمیت شناخته شدن حقوق ملت‌ها، زمینه گسترش صلح و امنیت نیز در منطقه و جهان فراهم خواهد شد.