دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی روز دانشجو و احیای جنبش دانشجویی

پس از وقوع انقلاب اسلامی ملت ایران، میتوان اینگونه بیان کرد که به واسطه ابعاد فرهنگی و ارزشی انقلاب باید هویت و پیکره جامعه جوان دانشگاهی کشور نیز دچار انقلابی عظیم می‌شد.
 
روند حرکت عمومی فضای دانشگاهها تا پیش از انقلاب فرهنگی متأثر از حضور جریانها و گروههای مختلفی بود که تلاش می کردند به نحوی از فضای دانشگاه ها در جهت جذب قشر آرمان گرای کشور برآیند. البته عمده این جریان با شعارهایی نظیر برابری و برادری و یا طرفداری از کمونیسم و یا سوسیالیسم و برخی دیگر به طرفداری از اندیشه‌های مارکسیستی در این فضا مشغول جولان بودند اما واقعیتهایی که سبب شد تا خط روشنی میان تمام جریانهای دانشجویی خلق شده و همه آنها را در معرض امتحان و آزمایش قراردهد، دفاع مقدس بود.
در دوران دفاع مقدس ثابت شد که بسیاری تنها بسنده به شعارها کرده‌اند و در عمل هرگز پایبندی به آنچه همواره شعارش را مطرح می کنند، نشان نمی دهند و مرز بین دانشجوی مسلمان مبارز با دیگر جریانها و گروههای التقاطی روشن شد. بسیاری از فرماندهان جبهه و جنگ فرزندان غیوری بودند که شاید اولین سالهای دانشگاه خود را طی می کردند اما دانشگاه بسیار عظیم تری در میان خاکریزها و تانکها و خمپاره ها ایجاد شده بود، دانشگاهی که در آن درس ایمان، عشق به میهن اسلامی و شور عقیدتی می آموختند، دانشگاه جنگ فارغ التحصیلان فرزانه بسیاری نیز داشت. انبوه شهدایی که با تمسک به کلام رهبرشان راهی جبهه‌های ایثار و استقامت شدند و سرافرازانه قامت برافراشتند تا مبادا قامت انقلاب نوپای اسلامی ایران درهم بشکند.
در واقع میتوان رسالت واقعی دانشگاههای امروز ایران را تداوم رفتار و منش همان دلاورمردان ذکر کرد. دانشگاههای امروز کشورمان هریک باید سنگری برای مهیا شدن در مسیر رفع وابستگی و کسب خودکفایی باشد و دژی در برابر استبدادزدگی.
فضای دانشگاههای کشورمان اگر به این سمت و سو سوق یافت میتوان امیدوار به پیدایش نسل غیوری بود که خالق بزرگترین رخدادهای عالم باشند و اگر بی تفاوتی، بی ایمانی و بی اخلاقی در دانشگاهها باب شود، فرصت پرورش نسلی زبده و آگاه از دست رفته و عوارض سوء آن تا دهها نسل بعد همچنان باقی خواهد ماند.16 آذر هرسال روز ایستادگی در مسیر کسب عزت است، عزتی که برخاسته از شأن والای انسانی و در مسیر خدمت به بشریت است.
 
16 آذر یادآور حماسه های بزرگ ایستادگی و عزت طلبی است و دانشجویان و دانشگاهیان کشورمان از این روز بزرگ به  عنوان فرصتی برای تبعیت از ولایت فقیه و تداوم راه شهدای انقلاب و ایران عزیز، بهره میبرند.
روح الله عباسپور؛نماينده بوئين زهرا در مجلس شوراي اسلامي
منبع: هفته‌نامه «ولایت» قزوین