دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی روز مبارزه دانشجویان با ظلم‌‌وستم

سرویس مجلس : نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشجویان قشر روشنفکر جامعه محسوب میشوند، گفت: دانشجویان در روز 16 آذر سال 1332 ثابت کردند که در مقابل ظلم و ستم به پا میخیزند و این در واقع روز مبارزه دانشجویان با ظلم ستم است.
 
امیر طاهرخانی عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری 16 آذر به عنوان روز دانشجو گفت: دانشجویان در طول تاریخ همواره به عنوان یک قشر آگاه و روشنفکر مورد توجه بوده و هستند و این قشر در آگاهی بخشی و تنویر افکار عمومی وظیفه ای بس سنگین و خطیر برعهده داشته و دارد.
 
وی با بیان اینکه این روز نزد ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران عزیز است، گفت: روز 16 آذر روز دانشجویان و بیانگر تلاش بی وقفه آنان برای مبارزه با استکبار و ظالمان زمان است.
 
شهادت سه دانشجو در این روز
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه تهران در 16 آذر 1332 به حضور نیکسون رئیس جمهور وقت آمریکا در ایران اعتراض کردند، گفت: این اعتراض در واقع بهانه ای برای اعتراض به حکومت وقت یعنی پادشاه دیکتاتور و دولت کودتای زاهدی بود.
طاهرخانی با اشاره به شهادت رسیدن قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی سه دانشجوی دانشگاه تهران در این روز به دست رژیم طاغوت تصریح کرد: رژیم پهلوی پاسخ اعتراض دانشجویان را با گلوله داد و مزدوران رژیم وحشیانه به دانشگاه حمله‌ور شدند.
وی افزود: روز 16 آذر روز ضداستکباری از سوی دانشجویان انقلابی و مسلمان است و بی‌تردید، دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته و آگاه جامعه همواره در این مسیر حرکت خواهند کرد.
 
نقش دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی
نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی دانشجویان را متدین، مؤمن، انقلابی و ولایتمدار دانست و با اشاره به نقش دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: آرمان و اهداف دانشجویی در پیروزی انقلاب اسلامی پیگیری شد و سرانجام به ثمر نشست. این قشر پشت سر امام راحل قرار گرفت و از هیچ کوششی در این راه دریغ نکرد.
 طاهرخانی تصریح کرد: قطعاً دانشجویان در این حرکت عظیم الهی نقش بسزایی داشتند و این نقش بی بدیل از منظر هیچ کس نمی تواند نادیده گرفته شود.
 
نقش دانشجویان بعد از انقلاب اسلامی
وی به نقش دانشجویان در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشجویان پس از انقلاب نیز همواره در صحنه های مختلف نظام حضوری فعال و آگاهانه داشتند که می توان به صحنه هايی چون دوران دفاع مقدس و دوران سازندگی اشاره کرد. عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی دانشجویان را قشری موقعیت شناس توصیف کرد و اظهار داشت: دانشجویان و حرکت دانشجویی مستقل و فراحزبی است و به هیچ قدرت و حزبی وابستگی ندارند و همین ویژگی عامل موفقیت آنها بوده است.
 
آرامش و نظم؛ 2ویژگی مراسم روز دانشجو
 
طاهرخانی با بیان اینکه در روز دانشجو نباید هدف و آرمان دانشجویی و دانشجویان سال 1332 فراموش شود، افزود: در مراسم این روز آسایش و نظم عمومی مردم باید مورد عنایت دانشجویان باشد و اگر افرادی دانشجونما بخواهند با برهم زدن آسایش مردم در نظم عمومی اخلال ایجاد کنند، خود دانشجویان به عنوان قشری قانونمدار باید با آنها برخورد کنند.
 وی آرام بودن دانشگاه را به نفع دانشجویان، دانشگاهیان و نظام دانست و گفت: هیچ ملت و کشوری و هیچ دانشجو و دانشگاهی با اغتشاش و حرکات غیرقانونی به پیشرفت نرسید و نخواهد هم رسید و توسعه علمی در گرو امنیت و آرامش حاصل میشود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی آرامش، قانونگرایی و توجه به اهداف و آرمانهای واقعی دانشجویی را مایه پیشرفت دانشجو و دانشگاهیان دانست و یادآور شد: نباید با سوءاستفاده از احساسات افراد، دست به تنش آفرینی زد و باید بدانیم که هرگونه اغتشاش و تنش در دانشگاهها و در میان دانشجویان به هدف و خواست دشمن کمک میکند.
 
توجه به کرسیهای آزاد اندیشی
طاهرخانی به فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص کرسی های آزاداندیشی اشاره کرد و گفت: دانشجویان باید این امر مهم را توجه داشته باشند و آن را خواسته اصلی خود قلمداد کنند.
وی تأکید کرد: کرسی های آزاداندیشی، تولید علم و توجه به ارزشهای انقلابی به افزایش آگاهی و بصیرت دانشجویان کمک خواهد کرد و دانشجو را وفادار به نظام بارخواهد آورد.
 
نقش دانشجویان در مقابله با جنگ نرم
 
نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی جنگ نرم را راهبرد و سیاست کنونی دشمن برای مقابله با نظام و انحراف دانشگاه و دانشجویان از مسیر اصلی آنان ذکر کرد و گفت: قطعاً دانشجویان فریب این جنگ نرم دشمنان را نخواهند خورد و این ترفند دشمنان را همچون ترفندهای دیگر آنان با شکست مواجه خواهد کرد.
طاهرخانی گفت: 16 آذر نماد مقابله با امپریالیسم و استکبار است نه نمادی برای آسیب زدن به یک نظام که دانشجویان از این امر به خوبی مطلع هستند. 16 آذر برای نظام و انقلاب است و در جهت مبارزه با استکبارستیزی پدید آمده و این رویکرد به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد و دشمن آرزوی خود را باید به گور ببرد.
 
هشدار نسبت به سوءاستفاده از روز دانشجو
وی با بیان اینکه دانشجویان باید از سوءاستفاده برخی افراد و جریانات معلوم الحال از روز و نام دانشجو آگاه بوده و از حرکات ساختارشکن تبری جویند، خاطرنشان کرد: البته این بیداری و هوشیاری در بین دانشجویان و دانشگاهیان همواره وجود داشته و ما در گذشته دیدیم که وقتی مقاصد شوم این جریانات از سوی دانشجویان و دانشگاهیان فهیم مشخص می شد، بدنه دانشجویی از آنها تبری می‌جست.
طاهرخانی گفت: آرمان مبارزه با استکبار و استبداد از اهداف دانشجویان بود اما متأسفانه این روزها برخی سعی دارند تا جریانات دانشجویی مطابق میل آنها حرکت کند و در واقع آنها میخواهند حرکتی را که جنبش دانشجویی طی سالیان با بصیرت پیموده به نیات قدرتطلبانه خود آلوده کنند.
 
دشمن شناسی سرلوحه فعالیت دانشجویی
وی با بیان اینکه دانشجوی امروز دشمن  شناسی را سرلوحه فعالیت های دانشجویی خود قرار داده، گفت: دانشجویان فعلی همچون دانشجویان سال 1332، 16 آذر امسال را براساس روحیه ضداستکباری و ضدآمریکایی جشن گرفت و نه بزرگ به دشمنان قسم خورده اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران گفت.
نماینده تاکستان افزود: 16 آذر روزی است که دشمن از آن میترسد و ما باید اهداف دشمنان را رصد و علیه آن اقدام کنیم.
 
منبع: هفته‌نامه «ولایت» قزوین