دسته‌ها
خرید

خرید لباس ورزشی علت مرگ ماهيان بندرعباس مشخص شد

رئيس موسسه تحقيقات شيلات ايران گفت‌: حركت دسته‌جمعي ماهيان منطقه بندر عباس براي تخم‌گذاري به سوي ساحل و برخورد با فاضلاب و آلودگي علت اصلي مرگ ماهيان بندرعباس بوده است.
عباسعلي مطلبي در گفت‌و گو با خبرگزاري فارس در مورد علت مرگ ماهيان 6 روز گذشته بندرعباس گفت: ماهيان گاريز معمولا به صورت دسته‌جمعي و گله‌اي تخمگذاري مي‌كنند كه به دليل مواجه شدن با آلودگي‌ فاضلاب ساحل از بين رفته‌اند.
رئيس موسسه تحقيقات شيلات ايران افزود: اين تلفات در محدوده 1000 متر از سواحل دريا در بندرعباس اتفاق افتاده كه بعد از تلف شدن اولين گله، ماهي‌هاي بعدي وارد اين محدوده نشده‌اند و به همين دليل از تلف شدن بيش از حد ماهي‌ها جلوگيري شده است.
مطلبي گفت: جمع شدن كف در سطح دريا و وجود ماده‌اي سياه‌رنگ در خط ساحل آلودگي ناشي از ورود فاضلاب‌ها را اثبات مي‌كند و براساس نمونه‌برداري به عمل آمده، پديده جلبكي در منطقه مورد نظر وجود نداشته است.
به گزارش خبرگزاري فارس پيشتر رئيس موسسه تحقيقات شيلات ايران در اين باره، فرضيه‌هاي آلودگي آب، پديده شكوفايي پلانكتوني و بيماري‌هاي باكتريايي و ويروسي را عنوان كرده بود. سال گذشته 800 ميليون تومان براي مسدود كردن ورودي فاضلاب‌ها در نظر گرفته شده بود. 10 الي 12 تن ماهي از نوع كاريز 11 آذر در سواحل بندر عباس به دليل ورود فاضلاب ها از بين رفت.